Elegy of Unsung Heroes

by Dizzcock

/
  • Streaming + Download

    Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
    Purchasable with gift card

      €4 EUR  or more

     

1.
00:57
2.
3.
05:42
4.
03:26
5.
00:35
6.
03:41
7.
04:17
8.
04:38
9.
01:33
10.
05:55
11.
02:45
12.
02:38
13.
01:59
14.
03:12
15.
03:23
16.
03:26
17.
02:05
18.
02:54

about

Dizzcock, a member of post-rave band Lightning Glove, comes with full lenght album Elegy of Unsung Heroes after pretty much appreciated debut EP A.L., which was released on our label last year. Inspired by the music of periphery, his new album pays a tribute to all who fought for a better, more equal and solidary world, as well as those who struggle everyday under immense pressure of inequality, individualistic society and hatred of contemporary world. The album comes as a digital only available for download via bandcamp. The album will be accompanied by audiovisual webpage made by VJ Kolouch who is also responsible for a cover.

"Nahrubo nasekané vokální samply jsou používány s citem a s rozmyslem, stejně tak syntezátory zřejmě softwarové provenience, které u mnoha jiných producentů znějí často poněkud plastově a nepříliš emocionálně. Výsledkem je lahodně plynoucí mix vysoce kvalitní elektroniky. V názvech tracků se ozývá současná krize v krajích zmítaných válkou, stesk po domově, vykořeněnost, ale i hněv, odhodlání a agresivita. Přes závažnost zmíněných témat a angažovanost v tom nejlepším slova smyslu ale nikdy teoretická stránka věci nepřeváží stránku praktickou, tj. muzikální." (HIS Voice)

"Elegy Of Unsung Heroes s pěknym vizuálem Jana Šrámka aka VJ Koloucha nás uvádí do světa neuroticky rozklepanejch dekorací strašidelnejch afterparties a paranoidních potulek po ulicích plnejch neviditelnejch přízraků. Vyžaduje to soustředěnej poslech protože v opačnym případě vám může uniknout pointa, případně stať k ní vedoucí." (Freakshow)

"Album Elegy Of Unsung Heroes je regulérním dlouhohrajícím debutem mladého pražského producenta Dizzcocka, který na sebe vloni upozornil EPčkem A.L. Jeho osobité beatové kompozice čerpají z vlivů britského grimeu a bass music a často používané vokální samply také prozrazují fascinaci zámořským undergroundovým hip hopem. " (Nominace v kategorii Album roku Ceny Vinyla)

Album získalo cenu Vinyla 2015 v kategorii deska roku. "„Jeho oslava tolik potřebných neviditelných hrdinů a reflexe tíživé situace ve společnosti si pozornost udrží až do konce. Hlasem revoluce nemusí být jen básníci,“ řekla k výsledku Marie Čtveráčková, hudební publicistka a členka Rady ceny Vinyla."

Limited edition of A2 Poster "Elegy of Unsung Heroes" available for 2 EUR
Pick-up in person only, Prague
contact: glovelightning@gmail.com

credits

released September 4, 2015

Cover: VJ Kolouch

Red for Colourblind 2015
RED008

license

all rights reserved

tags

about

Red for Colour Blind Prague, Czech Republic

contact / help

Contact Red for Colour Blind

Streaming and
Download help

Redeem code

Red for Colour Blind recommends:

If you like Elegy of Unsung Heroes, you may also like: